Jak to działa?


Wiele osób zadaje pytanie czym jest howtobeadmin.com i co tu można właściwie robić? Aby odpowiedzieć na to pytanie muszę opisać całość z czego składa się howtobeadmin.com. Jest to połączenie portalu społecznościowego z platformą do zarządzania maszynami wirtualnymi jaką jest Proxmox.

Trochę o www.howtobeadmin.com

Proxmox jest nakładką na lxc i kvm, są to dwie różne metody wirtualizacji, jedna oferuje kontenery, a druga maszyny wirtualne. Każdy kto ma konto na stronie może mieć konto na serwerze proxmox, gdzie może tworzyć własne kontenery i realizować swoje pomysły samemu, bądź też w grupie. Dostępne jest około stu templatek dla kontenerów, co razem daje potężną bazę do różnych eksperymentów i możliwość błyskawicznego uruchamiania kompletnego środowiska pracy. Załóżmy, że chcesz sprawdzić jak działa uwierzytelnianie po ldap w suitecrm. Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów:

  1. Zbudowanie całego środowiska w oparciu o maszyny wirtualne w virtualbox, albo podobnym oprogramowaniu i konfigurację od podstaw.
  2. Wykorzystanie vps-ów do zbudowania takiego środowiska.
  3. Skorzystanie z platformy proxmox oferowaną przez www.howtobeadmin.com

 

Wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Budowanie takiego środowiska na virtualbox może nie pochłonie dużo zasobów, ale pozbawiamy się możliwości pracy z kimś, kto może nam udzielić cennych porad. Vps-y to dobry pomysł, ale czasochłonny bo często nie oferują gotowych rozwiązań takich jak serwer ldap, poza tym te mocniejsze trochę kosztują. Wyszedłem naprzeciw tym problemom i połączyłem serwis społecznościowy, który oparłem na humhub z proxmox, który jest wciąż przeze mnie modernizowany, tak aby dać Wam możliwość realizowania wspólnych pomysłów i przede wszystkim dzielnia się zdobytym tak doświadczeniem  z innymi właśnie na stronie www.howtobeadmin.com